Na troskách bývalé Evropy má být vybudován chalífát.

Profesor Gilles Kepel z pařížské Sciences Po tvrdí, že rostoucí počet muslimů se špatnými pracovními vyhlídkami vytvoří "generaci džihádistů", která začne útočit po celé Evropě.

Profesor Kepel uvedl pro německý deník Die Welt, že cílem teroristické skupiny IS je podněcovat nenávist společnosti vůči muslimům, která ale nakonec povede k takové radikalizaci, že by se Evropa mohla ocitnout v občanské válce.  

Kepel, který  je specialistou na islám a současný arabský svět, dodává, že islámští fanatici chtějí nejen zničit Evropu, ale také odstranit "mírnější" islámskou opozici. Podle něj bude spouštěcím mechanismem občanské války vysoká nezaměstnanost mladých muslimů, kteří se budou stále více radikalizovat. 

 

"Současný terorismus je především výrazem války uvnitř islámu," vysvětluje. Dlouhodobým cílem džihádistické generace je podle něj zničit Evropu prostřednictvím občanské války a poté nastolit v celé Evropě islámskou společnost. Věří, že tato strategie je podobná té, jakou se rozšířil IS v Sýrii, Iráku a Libyi, kde teroristická organizace využila chaosu občanské války k tomu, aby nastolila svoje struktury a upevnila si mocenské pozice. 

Jeho tvrzení přichází krátce poté, co francouzský premiér Manuel Valls varoval, že jenom ve Francii sledují tajné služby přes 15.000 islámských radikálů. 

 

Po Evropě mizí symboly křesťanství. Kříže jsou ohrožením pro nekřesťany

V Německu, Rakousku, ale i dalších evropských zemích se v době současné uprchlické krize začíná hlasitě debatovat o tom, zda by z veřejných prostor měly zmizet kříže. Ty totiž vadí nejen některým muslimům a příslušníkům dalších náboženství, ale také ateistům, uvádí server tyden.cz.

Francie se stala náboženským bojištěm. Muslimové napadají křesťany a kostely

Naposledy nechal odstranit kříže z jednacích síní prezident správního soudu v německém Saarbrückenu Stefan Geib. "Kříž představuje symbol jedné autority. Nejde o autoritu, která by z právního hlediska měla v tomto případě reprezentovat stát," řekl Geib. 

To, co se dříve jevilo jako nepodstatný spor, dostává ale v době uprchlické krize poněkud jiný rozměr. Mnozí, zejména křesťanští politici vidí v dodržování symboliky kříže jeden ze základních nástrojů k tomu, aby si Německo udrželo svou tradiční kulturu.

Velký rozruch proto už před třemi lety vyvolal poslanec tureckého parlamentu Mahmut Tanal, jenž přijel do Německa sledovat proces s neonacisty, kteří vraždili turecké přistěhovalce. Politik prohlásil, že ze soudní síně musí být okamžitě odstraněn kříž. "Náboženské symboly nemají v soudních síních právního státu co dělat. Znamenají ohrožení pro nekřesťany," uvedl Tanal. 

 

Zdroj

Zpět